O mne

Napriek tomu, že som nepočujúci, tanec je môj život. Tancu sa venujem od svojich 11-tich rokov a už počas základnej školy som získal prvé ocenenia v juniorskej kategórii. Od roku 2005 (3 roky) som bol členom tanečnej skupiny Tropical, s ktorou som absolvoval vystúpenia po Slovensku ako aj v zahraničí. V roku 2007 som sa zúčastnil aj majstrovstiev Slovenska v salse. V roku 2015 som sa stal spolu s Dianou Mórovou výhercom 1. miesta tanečnej sútaže Tanec snov. V roku 2016 som sa stal výhercom 1. miesta súťaže Jack & Jill v Prahe. Následne v roku 2016 som sa umiestnil na 4. mieste na tanečnej súťaži Bachata Magic. Od roku 2007 pôsobím ako inštruktor kurzov salsy a bachaty v spoločnosti Salsa by Norika. Taktiež okrem salsy (kubánska, puerto rico) a bachaty (dominicana, sensual, footwork) učím ľudí na verejných kurzoch ako aj na súkromných hodinách aj kizombu, sembu a cha-chu (v štýle kuby).

Referencie

  • Vzdy som tuzila naucit sa parove tance. Po dlhom vahani som sa prihlasila najprv na verejne kurzy salsy a bachaty, to mi vsak nestacilo. Chcela som vediet lepsie techniku, styling a najma nechat sa partnerom viest, co bol moj najvacsi problem.

    Na prvu hodinu s Ayom nikdy nezabudnem, vacsinu hodiny som musela tancovat so zatvorenymi ocami a naozaj sa spolahnut na vedenie partnera! Uz neprotestujem ale nasledujem. Ayo dokazal odstranit vsetky moje zlozvyky ako pri salse tak aj pri bachate, mam pevne zaklady, vdaka ktorym lahsie zvladam uz aj narocnejsie figurky, a kazdou hodinou mam lepsiu techniku a aj drzanie tela nakolko Ayovi neunikne ani jedna chybicka. 

    Obrovskym bonusom je ze som sa toto vsetko naucila za podla mna rekordne kratky cas. Ayo je neskutocny profik, ma obrovsku trpezlivost, pozitivny a ludsky pristup.

    Roberta Otmarová
  • Ayo je jednoducho špička v tanci. By som povedal ako švajčiarske hodinky. Techniky čo vysvetľuje do detailov sú presné, zrozumiteľné a pochopiteľne. Sa mi páči, že presne dokáže ukázať a povedať, kde a čo robím zle, či ako na to, aby som to dokázal spraviť správne. Neťahá zbytočne čas s hlúposťami, vždy sústreďuje na to, čo nám nejde. Jeho hodiny sú profesionálne postavené tak, aby do Vás nalial čo najviac za krátky čas. Ja ho viem iba odporučiť!

    Pali Neilinger

Tancuj srdcom. Cesta tanca je uvoľniť myseľ, cítiť vibrácie a prijať ich srdcom. Započúvaj sa do vibrácií a budeš počuť nielen tep vlastného srdca, ale aj tep celého sveta.

Andreas Ayo Cruz

ayo-white